Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Malé LedniceHľadať
 
 

Internetová stránka obce Malé Lednice.

Základné info

Malé Lednice ležia v doline v Strážovských vrchoch, územne patria do považskobystrického okresu. Najbližším mestom je Rajec. Obec sa nachádza blízko turistami vyhľadávaných miest, ako Rajecká Lesná alebo Čičmany. Obec samotná ponúka predovšetkým čarokrásnu prírodu a jedinečné ľudové zvyklosti.

Na našej novej webovej stránke by sme radi našim obyvateľom, ako aj záujemcom mimo našej dedinky prinášali informácie o dianí u nás a prezentovali obec navonok.


 

Kamerový systémVytlačiť
 

INFORMÁCIA O REALIZÁCIÍ KAMEROVÉHO SYSTÉMU V OBCI MALÉ LEDNICE

Podľa §13 zákona č. 583/2008 Z. z. o prevencii kriminality a inej protispoločenskej činnosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a § 51 zákona č. 40/1964 Zb. Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov, a podľa uznesenia č. 1 k projektom a poskytnutiu dotácií zo štátneho rozpočtu na ich financovanie zo zasadnutia Rady vlády Slovenskej republiky pre prevenciu kriminality konaného dňa 19. decembra 2016 bola medzi Obcou Malé Lednice ako príjemcom a Ministerstvom vnútra SR – Okresným úradom Trenčín uzatvorená zmluva o poskytnutí dotácie na vybudovanie Kamerového systému v obci Malé Lednice.

Ministerstvo vnútra SR – Okresný úrad Trenčín poskytlo na základe žiadosti obce o poskytnutie dotácie zo štátneho rozpočtu na financovanie projektu v oblasti prevencie kriminality dotáciu vo výške 10 000,- € (slovom desaťtisíc eur). Obec Malé Lednice sa bude spolupodieľať vlastnými zdrojmi vo výške 2 037,20 €.

Hlavným cieľom projektu bude bezpečnosť obyvateľstva, zníženie kriminality, zvýšenie bezpečnosti a ochrana majetku obce a obyvateľov. Kamerový systém bude nainštalovaný dodávateľom vybraným vo verejnom obstarávaní. Dodávateľ nainštaluje kamery do 7 lokalít v obci. Zároveň preškolí 2 osoby vybrané žiadateľom na obsluhu kamerového systému. Preškolené osoby budú zabezpečovať obsluhu kamerového systému, zabezpečovať archiváciu záznamov a v prípade potreby vyhľadávať a spracovávať snímky pre príslušný policajný zbor. Monitorovací kamerový systém bude pozostávať z 7 ks kamier IP 5Mpx kompaktnej exteriérovej kamery, 1 ks NVR nahrávania min IP 16+ HDD 4TB, 1+3 prenosových antén master, napájancích zdrojov.

Umiestnenie kamerového systému bude nasledovné:

Lokalita č. 1 – prístup k obecnému úradu, križovatka ciest (1 ks)
Lokalita č. 2 – budova Kultúrneho domu (1 ks)
Lokalita č. 3 – pri kostole ( 2 ks)
Lokalita č. 4 – výstup z obce časť pri dome č. 7 (1 ks)
Lokalita č. 5 – výstup z obce časť pri dome č. 222 (1 ks )
Lokalita č. 6 – koniec ulice pri čísle rodinného domu 81 (1 ks )

Celkové trvanie projektu sa odhaduje od 10.03.2017 do 31.12.2017

ʺProjekt bol finančne podporený Radou vlády Slovenskej republiky pre prevenciu kriminalityʺ

Logo Ministerstvo vnútra SR

 

 

V Malých Ledniciach 19.10.2017


 
 

dnes je: 15.10.2019

meniny má: Terézia

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka