Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Malé LedniceHľadať
 
 

Internetová stránka obce Malé Lednice.

Základné info

Malé Lednice ležia v doline v Strážovských vrchoch, územne patria do považskobystrického okresu. Najbližším mestom je Rajec. Obec sa nachádza blízko turistami vyhľadávaných miest, ako Rajecká Lesná alebo Čičmany. Obec samotná ponúka predovšetkým čarokrásnu prírodu a jedinečné ľudové zvyklosti.

Na našej novej webovej stránke by sme radi našim obyvateľom, ako aj záujemcom mimo našej dedinky prinášali informácie o dianí u nás a prezentovali obec navonok.


 

Informácia pre občanov o povinnosti čipovania psovVytlačiť
 

pes.jpgRegionálna veterinárna a potravinová správa so sídlom v Púchove informuje občanov o povinnosti zabezpečiť trvalé označenie psa transpondérom - čipovanie.

V zmysle zákona č. 39/2007 Z.z. v znení neskorších predpisov, na základe § 19 ods. 8,9 psy narodené do 31.08.2018 musia byť začipované do termínu 31.10.2019,.

Psy narodené po dárume 31.08.2018 musia byť začipované najneskôr do 12 týždňov veku.

Podľa § 19 ods 8/ je súkromný veterinárny lekár oprávnený požadovať úhradu najviac 10 Eur.

Osoby poberajúce dôchodok a osoby poberajúce pomoc v hmotnej núdzi sú od tejto platby oslobodené na základe predloženého potvrdenia zo Sociálnej poisťovne o poberaní dôchodkových dávok alebo na základe predloženého potvrdenia z Úradu práce sociálnych vecí a rodiny o poberaní pomoci v hmotnej núdzi.

Uvedené znenia potvrdení sú zverejnené v prílohe oznamu spolu s návodom ako postupovať pri čipovaní psa.

Za nesplnenie tejto povinnosti orgán veterinárnej správy uloží v zmysle § 48 ods.4/ písm.j pokutu od 300 eur do 800 eur.


 
 

dnes je: 15.10.2019

meniny má: Terézia

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka